תרבות ופנאי מהבית

הצגות ומופעים

"גן הדובדבנים" לצפייה ישירה – תיאטרון באר שבע

בימוי: עידו ריקלין מוזיקה: דורי פרנס שחקנים: תום אבני, רועי אסף, ירון ברובינסקי, שירי גולן, אורי זגורי, אורה מאירסון, דני שפירא, מעין תורג׳מן תפאורה: איתן לוי תלבושות: סבטלנה ברגר תאורה: פליס רוס

גן הדובדבנים היא הצגה מאת אנטון צ'כוב, ובתרגום: רועי חן. אשה מאבדת את בנה הקטן, שטבע בנהר. היא בורחת מהזיכרונות, מהמשפחה, מהבית בכפר, מגן הדובדבנים המרהיב. היא נוסעת רחוק, לצרפת. יש לה כסף, יש לה שם מאהב חדש, היא לא רוצה להביט לאחור. כשהכסף אוזל, המאהב מתברר כנוכל. האשה בורחת מפריז, שוב אל הבית הישן ואל עצי הדובדבן, אל הבנות המסורות והאח הבטלן המקסים. זיכרונות הילדות מנחמים את הלב השבור. עכשיו היא צריכה סוף סוף, לקחת אחריות. החובות גדלו והבית עלול להימכר. איש עסקים צעיר מציע לה פתרון – לכרות את גן הדובדבנים, הדבר היפה ביותר בכל המחוז, ולבנות על הקרקע נכסים להשכרה. אם לא יכרתו את הגן – הבית יימכר והמשפחה תתפזר.הגבר מדבר על ליבה של האשה. הוא מעריץ אותה, קצת מאוהב בה, ויוצא מדעתו ממנה. הוא משכנע, מאיים ומתחנן. אבל היא בשלה. היא לא יכולה לכרות את הגן. פשוט לא יכולה.

"גן הדובדבנים"

מהומה רבה על לא דבר- לצפייה ישירה תאטרון הקאמרי

"מהומה רבה על לא דבר" היא קומדיית אהבה מאת וויליאם שקספיר.

שקספיר משרטט עיר מציצנית ורכלנית ואינו חוסך ממנה את הנימה הסאטירית.

המחזה רצוף טעויות בזהויות, חילופי שנינויות, שעשועי לשון, אך גם הרהורים רציניים ומעמיקים על אהבה, חתונה, רווקות מאוחרת  ולחץ חברתי.

זוג הגיבורים במחזה יגיע, לאושרנו, לאחר נפתולים, אל החופה הבלתי נמנעת.